Thursday, September 24, 2009

Uganda ja Rapla

Filmiklubi FOOKUS vedajad Siim Andrespok ja Priit Karu on Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis käima lükanud terve ürituste programmi Uganda teemal.

28. september kell 18.00 geograafia klassis Filmiklubi Fookus linastus "Innocent"-tegemist on filmiga Uganda endistest lapssõduritest-kohal on filmi autor Kullar Viimne

6.ktoober Joel Sebunjo töötoad

6. oktoober kell 18.00 aulas Joel Sebunjo ja Nolens Volensi kontsert

Joel Sebunjo on noor andekas multi-instrumentalist ja laulja, sündinud ja elanud siiani peamiselt Ugandas. Stiililiselt on tema muusika mitmekesine, peegeldades žanre nagu näiteks mbalax, mali blues, salsa ja rai. NolensVolens on pärimuslik kuid traditsioonidele allumatu - leebe ja samalajal ürgnaiselik Viljandis teatrit õppivate neidude ansambel. Regilaulud ja oma seaded - omad laulud ja veel omamad seaded.

"Innocent" on äsjavalminud dokumentaalfilm Uganda lapssõduritest. Filmi üks autoritest on eestlane Kullar Viimne, kes tuleb ise ka linastusele kohale, otse Saksamaalt, filmi Euroopa esilinastuselt.

"Maapähklitaevas" on fotonäitus kooli kolmanda korruse taskus. Väike lõik tutvustavast tekstist:

"...Põhja-Uganda laagrid. Siinsed fotod on tehtud Põhja-Uganda põgenike laagrites. Ühtekokku asustati viimase 20 aastase kodusõja vältel sunniviisiliselt ümber 1,7 miljonit elanikku. Ümber asumiseks anti aega 3 päeva, sedasi jäid põllud koristamata ja ka kõiki koduloomi polnud võimalik kaasa võtta. Samuti puudus laagrites joogivesi ning ka sanitaartingimused olid puudulikud. Suurem osa fotodel olevas laagris Acet elab 17 000 inimest, kus iga pere on kaotanud liikme ja ümberasumisega on lõigatud ka identiteet. Pole tööd ning mehed joovad......"

3 comments:

Pille T said...

Tere!

Kas antud filmi ka kuskil Tallinnas millalgi näha saab - olen väga huvitatud :)

E4 said...

Autori sõnul linastub antud film ka PÖFFil - nii et silmad lahti:)

Laura said...

Tere!

Pole siin ammu uudistamas käinud. Mulle väga meeldib uus kujundus : )
Ikka jaksu kirjutamisel!

Laura