Saturday, February 7, 2009

Miriam Makeba


Ta oli legend ja võitleja ja üks esimesi superstaare Aafrikas.

Paljud on väitnud, et Miriam Makeba laulis poliitilise sõnumiga laule, millega ta ise ei olnud nõus vaid väitis, et laulab ainult oma elust, oma rahva elust.

Ta laulis bluesi ja jazzi, brasiilia rütme, kuid selle kõige alus oli loomlikult agulimuusika, mida saad õppida ainult ise seal elades.

We must not forget but we must forgive” oli tema sõnum Lõuna-Aafrika inimestele. “Ma laulan oma laule noorte jaoks, et nad teaksid, kust nad tulevad, ja et nad teaksid kes nad on, sest kui nad seda ei tea, ei tea nad ka seda, kuhu lähevad ja seda ei teaks siis ka mina”.

Miriam Makeba elu oli keeruline. Ta elas üle vähi, 4 abielulahutust ja oma ainukese lapse surma. Apartheidi tõttu pidi elama üle 30 aasta eksiilis.

Miriam Makeba suri 76-aastaselt (november 2008).
We have lost a mother of our nation” ütlesid inimesed Johannesburgis.

1 comment:

Tiina said...

Tere,

Olen Tiina ja kirjutan raamatut (töö)õnnest ja harmoonilisest eneseteostusest, hoolimata sellest milline on majanduslik olukord nüüd ja tulevikus (Eesti Ekspress
kirjastusega). Sihtgrupp on 18 - 50+ aastased tööd ja toredat eneseteostust
otsivad inimesed. Teema tööõnn on paelunud mind pikka aega ja raamat
arvult kolmas.
Seekordses raamatus on lisaks kogemustarkusele, ekspertide sisendile ja näitelugudele ka pilk piiri taha, ehk kuis meie kallid kaasteelised seal toimetavad.

Kas võiksin seoses sellega paluda väikest ja mahlakat intervjuud sealsetest töökultuuri iseärasustest?

1. Mida peaks teadma inimene, kes sooviks Sinu resideeritavasse riiki tööle (elama) tulla? Siin võivad olla täiesti markantsed ja eriskummalised asjad enda töövaldkonnast lähtuvalt, lisaks muu, mis on teada tutvusringkonna ja meedia kaudu.
2. Millised on suurimad erinevused võrreldes Eesti töökultuuriga alates tööle saamise vestlusest, tööelus arenemise ja vallandamiseni välja?
3. Millised on suurimad raskused, millega oled pidanud tööalases eneseteostuses hakkama saama?
4. Mis teeb seal elamise ja töötamise nauditavaks. Mis on sealse elu õnnevalem?
5. Vaba kommentaar tööõnne teemal…

Asjaga on aega veebruari lõpuni.

palavalt tervitades ja märku oodates,
Tiina Saar
tiina@aaretesaar.ee
+ 372 56 509 105
www.aaretesaar.ee