Wednesday, September 10, 2008

Fairtrade kampaanianädal

Suvi on moodunud kiiresti ning õiglase kaubanduse temaatiline kampaanianädal on taas ukse ees, mis toimub sel aastal Eestis pealkirja all "Maailm muutub iga ostuga" 27.oktoobrist 2. novembrini.

Juba 2009. aastal korraldatakse õiglase kaubanduse kampaanianädal kõikides Põhja-ja Baltimaades üheaegselt ja sarnase egiidi all.Selle aasta õiglase kaubanduse nädala keskne üritus on üleskutse ettevõtetele, asutustele ja organisatsioonidele korraldada oma kollektiivis Fairtrade kohvi- ja teepause
Õiglase kaubanduse nädala raames võtame osa Tallinna Toidumessist õiglase kaubanduse teemalise esitlusega ning koostöös Heateo Sihtasutuse ja Eesti Tööstus- ja Kaubanduskojaga plaanime eetilise toote teemalist ümarlauda, kus esinevad lisaks meie moedisainer Reet Ausile ka Euroopa tuntud eetiliste põhimõtetega tekstiiliettevõtted.

Huvi Fairtrade teema vastu on üles näidanud mainekas naisteajakiri Marie Claire, kelle oktoobrikuu väljaandes on ilmumas pikk ja põhjalik artikkel õiglase kaubanduse arengutest Eestis.

Õiglase kaubanduse kampaanianädal - 27.oktoober - 2. november 2008 Fairtrade märk tootel garanteerib paremad majanduslikud ja sotsiaalsed tingimused arengumaade talunikele ja töölistele.

No comments: