Friday, May 16, 2008

KUMU-s - Maailmamuutjate filmifestival

Me oleme koos-We Are Together (Thina Simunye)

Režissöör: Paul Taylor
UK 2006, 86 min

ME OLEME KOOS - THINA SIMUNYE on tõeliselt ilus üllatusfilm, mis on võitnud järjest mitmetel festivalidel publiku südamed ja pärjatud paljude auhindadega. Maailma suurimal dokumentaalfilmifestivalil Amsterdamis pälvis see nii parima debüütfilmi kui publikuauhinna.

Halvasti öeldes on tegu pisarakiskujaga, ent hea filmi kohta ei taha halvasti ütelda. Paul Taylori debüütfilm on Agape orbudekodust Lõuna-Aafrikas KwaZulu Natal regioonis, mis lisaks vaesusele on üks suurima HIV-nakkuse protsendiga piirkondi maailmas.

Agape keskus on koduks lastele, kellest paljud on kaotanud oma vanemad AIDSile. Ent nendel looduslastel on peale raske mineviku ja siiruse veel midagi väga ilusat, see on koolitamata imeilus hääl. Ja kui sellised lapsed moodustavad koori, siis see kõlab lihtsalt väga võimsalt. Nii võimsalt, et 2003. aastal ülikooli suvevaheajal siia vabatahtlikuks sattunud filmitudeng Paul otsustas panustada oma jõu nende laste aitamiseks. Ta aitab neil välja anda CD ning teeb selle filmi, mis on justkui ülistus nende laste ilusale häälele ja elujõule. Nende laul viib nad teele, millest nad poleks eales osanud unistadagi... Thina Simunye, Singabhomdeni - Me oleme koos, me oleme perekond!

Filmi kommenteerivad Mairi Jüriska (Terve Eesti Sihtasutus, HIV ennetustegevus ettevõtetes) ja Lõuna-Aafrika Vabariigis elanud ja töötanud vabatahtlikud Eneli ja Kadri.

Zulu ja inglise keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.

21. mai 2008kell 18:00
www.poff.ee/kumu

No comments: