Tuesday, August 28, 2007

mama Mable

tere! kuidas läheb? oh tere-tere, hästi läheb. sinul? naeratad, kõik on hästi...mama Shaba paneb adidased jalga ja läheb oma maalapile peenratöid tegema...mama regina paneb pilgu meile peale ja küsib kas olema valmis. jah oleme küll. võtab nurgast teatud tööriistad ja näitab teeotsa kätte...peenar on umbrohtu ja nõgeseid täis...mäletan ema käest et kõrvenõgesed on tervisele kasulikud, surun hambad kõvasti üksteise vastu ja kannatan...nõges on siinmail küll sitkem kui kusagil mujal...aga townshipist kostub head aafrika muusikat ning 19 meetrine peenar saab täiseti puhtaks peale 3 tundi...mama Mable (84) vaatab töö üle ja kiidab...austusest võtan kastekannud ja kannan need veel tema peenardeni, mille eest ta hoolitseb 5 päeva nädalas...peopesad tulitavad ja on paistes...surun valu kaugele sisemusse ja olen õnnelik, et olen olnud kellelegi väga kasulik...varsti tuleb Nomhle (Justele anti xhosa nimi = beauty = Eneli äärmiselt kade, ah) ja ütleb, et tänaseks aitab, homme jälle...Nomsa (Maria xhosa nimi = grace = Eneli veel kadedam, uhh) ohkab ka, võtab oma koti ja istume beetlesse ja sõidame minema...

hello, how are you? i'm fine and you? smile...mama Shaba puts on her adidas shoes and goes to her small part of the garden...mama regina looks at us, suspiciously and asks if we are ready...ready we say and go (she might think that we have never done this before, ehh)...there is one part of the garden to weed which is full of stinging nettles and noxious plants...my hands are suffering badly but i know it's for the good cause and the music coming from Guguletu township is loud, so it is so much more fun to work like this...and my hands are suffering...after 3 hours we finish...mama Mable (84 years) comes and says it's well done...we smile with natascha...i have so much respect towards mama Mable, so i take her watering can and take it to her piece of land... they all are waiting for us the next time...we promise to come...Maria and Juste got xhosa names and i'm so jelous, guess i have to extort my xhosa friends to give me one also:) Juste is called Nomhle = beauty and Maria is called Nomsa = grace....so you see why i'm jelous???:) pfff... i start to fall in love with this country...and why not, ah???

1 comment:

Sigrid said...

hei-no juba teist korda üritan ja ei saa kuidagi Sulle seda kirja salvestatud....proovin ikka veel-tead ju küll minu jonnakust :)
Tulin just Tartus 2-päevaselt konverentsilt ja pea on pulki täis sellest klappidega istumisest ja inglise-prantsuse-itaalia segukeelest,mida isegi sünkroontõlkijad ohates meile edasi andsid...lihtsalt niiiiii keeruline.Aga muidu oli linn muhe-vanalinnas sattusime filmifestivalile (Tartuff-ilmselt inspireerituna P.Ö.F.F-ist) ja pubis vahvale baarmenile nimega Rasmus ja Krissu ütles,et tema Iiri kohvi koosnes viskist tilga kohviga,mitte vastupidi :0Õhtud on meil siin nüüd juba jähedad ja ööd mustad...esmaspäeval algab kool..laupäeval saab Renat juba 10-kuuseks ja üldse läheb aeg kiiremini kui vaja...Aga ikkagi ootame ja armastame Sind.Ole tubli!