Tuesday, July 24, 2007

shuttles and chippies

Thabang on linnast väljas ja mul on hea võimalus kasutada arvutit, mille klaviatuur töötab imelise sujuvusega:) Täna sajab nagu oavarrest, see kõik algas juba eile kui päris aus olla, aga ma ei ole heitunud, ausõna. vihm siin lõuna-aafrikas on kui vahukoorekook:) aint et külm on, samas jalle, kui lähed kahe teki alla, siis on taas hästi...ja me saime endale oma toa, ühes kollases armsas majas james str-l, jagame seda ühe kohaliku ja kahe norra poisiga...tuba on suur ja kodune, sisse kolime homme...kõige suuremad elamused oma viiepäevase siinoleku jooksul seisnevad inimestes, kes kõik on rõõmsad vaatamata talvele...ja mu südame on vallutanud minibussid (shuttles), millega saab linna sõita...kui oleks vajalik, siis teeks paar sõitu iga päev, aga kuna meie kontor asub meist 5-minuti tee kaugusel, siis jääb ära kahjuks...igatahes on minibussid 16-kohalised, tavaliselt istub aga sees vähemalt 19 inimest ja tunne on kui istuks tikukarbis...et bussi peale saada, tuleb kõrvad lahti hoida...tuleb kuulda tugevaid signaalihelisid ja meeste hüüdeid - cape town, cape town ja tagasi teel moobrei moobrei (mowbray) voi chippies...fantast...ma pole kusagil mujal end nii turvaliselt tundnud kui seal bussis, ümbritestuna ainult mustanahalistest...
ja siis on meil Juste beetle:) väike masin, mis liigub 60 km tunnis:):):) pisike aga tubli...enamasti mööduvad meie muhust suuremad ja paremad autod, ning inimeste naerusuud seal sees...äge...Lion's Head on mägi, mille otsa ronimine võtab vaid a 1,5 tundi...aga vaade selle tipust on väärt pikemat ronimist kull...Table Mountain särab päikese käes vastu ja muud sinimäed ei lase sul alla tagasi minna...magnet...observatory on piirkond kus me elame, selline boheemlaslik tudengilinnaosa, seega kohtud sa sadade erinevate inimestega iga päev, kes hetkel kas otsivad oma tuba või on juba selle leidnud ja käivad meil niisama green elephantis külas...eile oli meil majas ainult uks soe koht, elutuba, kuhu koik kogunesid ja filmi The good shepard, vaatasid...töö on hetkel vaimne, palju lugemist ja fair trade teemaga tutvumist....mis on ok, sest mul on kull vaja selle kohta hetkel uurimistöid teha, et aru saada mis ja kus ja mida... kaplinna jääme ilmselt kuueks nädalaks ja siis liigume põhja...maale:) ja nii ongi...

it's raining a lot here and the evenings are cold, which is ok because it's here and i should enjoy even the uncomfortable moments:) i do, really, really...ive been here for 5 days now and it feels like it's been a part of me for a lot longer...i'm enjoying the shuttle-drives the most, it takes a short time to take the minibus and get to the city and the whole feeling of this trasportation makes you feel secure and friendly...and in this cases i'm very near to the simple people living in cape town and it's so real....and we have a beetle, well juste has, and she is so professional with this left-hand traffic already (i'm not, was almost getting hit by a car yesterday, uhh)...the beetle is called blue baby and it takes us in the main road 60 km per hour:) but being inside, it feels like we're flying:) be patient for the pictures which might come soon!!!
anyway, work at the moment is richful, we have a lot of reading to do, have to make a survey and interviews...everything goes smooth....we'll be here for 6 weeks and then we head up north to to rural area to work a bit more practical way and i'm anxious about that as well...and if everything goes well and better, we might travel to mosambique, so all the guys there, be ready:)

4 comments:

tiuks said...

ooo... seda Thabangi arvutit olen ma ka klõbistanud, proovi Jessica oma taha saada, see on täitasa eesti :) see on ainuke arvuti kus sa saad fotosi üles sikutada.
Stephen paneb su jah kohe lugema, ma usun, et see on see sama papp-kast mille ta meile välja sikutas, need on vist juba kapsaks loetud materjalid seal :)
ps - pane vahel Zainabi laua alt radikas piistu, see on mõnel jahedal pärastlõunal ülimalt hea leid.
Päikest ja sooja tuult Obsi! :)

Siki said...

hei!lugesime siin Sinu juttu koos Jani ja Kariniga peale suu(re)pärase koduse pizza söömist ja täitsa juba tulid värinad peale-tundub nii lahe Su olemine seal ja ehk veidi kõhegi.Igal juhul usume,et saad hakkama ja tuled varsti tagasi ka,sest meie ju üksi ei jõua siin Sinu ema korjatud tikreid ja kurke ära jagada/vedada ja meie vihmad ei ole sugugi nagu vahukoorekook...mustikased musid Sulle anyway!

Anonymous said...

HI Eneli!
so good to read you are doing fine and having a good time so far. I can imagine it's nice to meet other glennies and do some stuff together.
The blue baby looks really nice!
take care and keep us updated!
cherry kisses, Hanno

Anonymous said...

Voi nii, tappideta arvutid, lovi pead, rihelised elevandid ja sinised pornikad. Ei kindlasti, Aafrika on ponev koht. Tasub ara kaia.
Naib et sul on seal ponev, hea kuulda. Loodan et jaab ka nii ja et kui on aeg jalle asju pakkima hakata saad enesele rusikaga vasta rinda luua ja oeld et olen siit votnud koik mis mina votta sain.
Ridadeni, Kuelli.
PS. nali: mitu inimest mahub uhte minibussi?
- alati uks veel-